Rekor Kıran Kitaplar ! (Eskiden-Yeniye)

İki Şehrin Hikayesi-Charles Dickens (200 Milyon)

İlk basım tarihi 1859 yılı olup, kitabın orijinal dili İngilizce’dir. Türü tarih olan bu kitabın özgün adı A Tale of Two Cities’dır.

 

Yüzüklerin Efendisi-J.R.R. Tolkien (150 Milyon

İlk basım tarihi 1954–1955 yılları arasında olup, kitabın orijinal dili İngilizce’dir. Türü kurgu olan bu kitabın özgün adı The Lord of the Rings’dir.

 

Küçük Prens-Antoine de Saint-Exupéry (140 Miyon)

İlk basım tarihi 1943 yılı olup, kitabın orijinal dili Fransızca’dır. Türü kurgu olan bu kitabın özgün adı Le Petit Prince’dir.

 

Hobbit-J.J.R. Tolkien (100 Milyon)

İlk basım tarihi 1937 yılı olup, kitabın orijinal dili İngilizce’dir. Türü gençlik-fantezi olan bu kitabın özgün adı The Hobbit’dir.

 

Kızıl Köşkün Rüyası-Cao Xueqin (100 Milyon)

İlk basım tarihi 1759-1791 yılları arasında olup, kitabın orijinal dili Çince’dir. Türü destan olan bu kitabın özgün adı 紅樓夢/红楼梦 Hong lou meng’dir.

 

Aslan, Cadı ve Dolap-C.S. Lewis (85 Milyon)

İlk basım tarihi 1950 yılı olup, kitabın orijinal dili İngilizce’dir. Türü fantezi olan bu kitabın özgün adı The Lion, the Witch and the Wardrobe’dur.Da Vinci Şifresi-Dawn Brown (80 Milyon)

 

Da Vinci Şifresi-Dawn Brown (80 Milyon)

İlk basım tarihi 2003 yılı olup, kitabın orijinal dili İngilizce’dir. Türü kurgu-polisiye ve gizem olan bu kitabın özgün adı The Da Vinci Code’dur.

 

Düşün ve Zengin Ol-Napoleon Hill (70 Milyon)

İlk basım tarihi 1937 yılı olup, kitabın orijinal dili İngilizce’dir. Türü kişisel gelişim olan bu kitabın özgün adı Think and Grow Rich’dir.